Uudised

Mõõtemääramatuse veebikursusel on 828 osalejat 92-st riigist!

By 27/03/2020 No Comments


Teisipäeval, 24. märtsil 2020 aastal algas juba seitsmendat korda ingliskeelne  veebipõhine kursus Estimation of Measurement Uncertainty in Chemical Analysis!

Praegu on kursusele registreerunud 828 osalejat 92 riigist olles seega kõige suuremaarvuline kursus läbi aastate. Nagu ka varasemalt, on suurem osa osalejatest analüütilise keemia laboritest. See näitab taaskord kui vajalik on mõõtemääramatuse hindamine praktiseerivatele analüütilistele keemikutele.

Kogu kursuse materjal on kättesaadav veebis https://sisu.ut.ee/measurement/uncertainty. Kursuse materjalideks on videod, skeemid, arvutusfailid ja mitmeid enesetetsid (nende seas ka mõõtemääramatuse arvutamise ülesandeid). Kursuse läbimiseks tuleb sooritada kuus hindelist testi, kus igas tuleb saada üle 50%. Need testid on kättesaadavad registreeritutele Moodle platvormis.

Kursus on osaks Analüütilise Keemia Kvaliteedi Infrastruktruuri tegevustest (https://www.akki.ee/) ja on samuti osaks mõõtmiste ja analüütilise keemiaga seotud magistriõppekavadest Tartu Ülikoolis: Applied Measurement Science (https://ams.ut.ee/) ja Excellence in Analytical Chemistry (https://www.analyticalchemistry.eu/).

 

Leave a Reply